30.09.2016

A ty jak dbasz o bezpieczeństwo bliskich?

Jakiś czas do tyłu podczas przeglądania blogów z mojej listy czytelniczej trafiłam na kilka postów dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego swojej rodziny. Nie ukrywam, ze dało mi to do myślenia i z tego względu zdecydowałam się na napisanie tego wpisu. Jakby się tak bardzo dobrze zastanowić to jak brzmiałaby Twoja odpowiedź na pytanie zawarte w nagłówku? Przyznam szczerze, że w moim przypadku odpowiedź brzmi “nie wiem”. Dlaczego? Ponieważ moje życie wrzucone jest na zbyt wysokie obroty by martwić się zdrowiem mojej rodziny, a co najlepsze – oni moim się martwią. Najbardziej urzekła mnie historia pewnego mężczyzny, który opisał na swoim blogu niemiłą sytuację z życia, gdzie właśnie chodziło o zdrowie jego taty podczas, gdy on był w delegacji.

Generalnie z tego co się dowiedziałam jego tato był już w podeszłym wieku i brał dużo lekarstw. Zdarzały się takie dni, w które nie miał siły kompletnie na nic, nawet wstać do łazienki za potrzebą i lekarze nie mogli dowieść dlaczego tak jest. Starał się jak mógł by być zawsze przy ojcu ale jak to się mówi obowiązki wzywały. Pech chciał, że akurat pod jego nieobecność ten starszy pan zasłabł w drodze do kuchni i upadł tak niefortunnie, że nie mógł się ruszyć. Potrzebna mu była pomoc, bo jak wspominałam wyżej kompletnie nie miał siły na to by wstać i wezwać pomoc, ale ta jednak przybyła. Jak to się stało?

#

Owy mężczyzna opisał tam świetny sposób na zapewnienie swoim najbliższym bezpieczeństwa pod swoją nieobecność – specjalne opaski służące do pomocy, które połączone są z aplikacja na swoim smartfonie. Wystarczy, że poszkodowany wciśnie guzik na opasce, a osoba, która zaopatrzyła np. swojego tatę w taki gadżet od razu dostaje informację o zagrożeniu i jest w stanie na czas wezwać pomoc. Mamy XXI wiek i takie nowinki techniczne naprawdę potrafią ratować życie. Poszperałam w internecie i kupiłam dwie dla własnych rodziców. Koszt jest mały, ale ulga niesamowita!


Udostępnij


BRAK KOMENTARZY


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Podobne artykuły