03.11.2016

W trosce o bezpieczeństwo seniorów!

Wszyscy wiemy, że czasem bywa tak, że nasi dziadkowie czy też rodzice zostają sami w domu. Powody są różne, ale niestety nie zawsze możemy być obecni przy naszych najbliższych np. z uwagi na pracę. W takich przypadkach zmartwienia o to, czy wszystko w porządku są czymś normalnym i wiem to sama po sobie. Czasem wystarczy telefon komórkowy lub komputer obsługujący kamerkę internetową by być spokojnym i wiedzieć, że nasza rodzina jest cała i zdrowa choć niestety życie bywa przewrotne i zdarza się, że płata figle. Pomyśl tylko – jak przykładowy dziadek ma zgłosić się po pomoc skoro zasłabnie i upadnie na podłogę nie mając siły chwycić za telefon? Co wtedy? Sytuacja tego typu wydaje się straszna, ale faktycznie byłam świadkiem podobnego zdarzenia. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Znajoma mieszka z mężem i swoją mamą w jednym domu. Pewnego razu wyjechali oni w góry zupełnie nie podejrzewając, że podczas ich nieobecności może stać się coś złego, ale niestety stało się… Przypadek taki sam jak wyżej – mama Agnieszki jest w podeszłym wieku i po prostu zasłabła, upadając w łazience na podłodze nie mogąc się ruszyć. Praktycznie sytuacja bez wyjścia, bo była sama i nie miała nikogo, kto by jej pomógł ale… na szczęście żyjemy w XXI wieku i mamy dostęp do telefonów komórkowych i aplikacji. Wszystko skończyło się dobrze i pomoc dotarła na czas, ponieważ moja koleżanka jakiś czas temu kupiła mamie opaskę na rękę, która połączona jest z aplikacją w telefonie. Po naciśnięciu guzika Agnieszka od razu była w stanie wezwać pomoc. Pogotowie zjawiło się po 10 minutach i wszystko skończyło się jedynie kilkudniowym pobytem w szpitalu.

#

Morał? Zadbaj o bezpieczeństwo swoich najbliższych i wykorzystuj przy tym technologie XXI wieku! Opaski na rękę połączone z aplikacją mobilną to niby mały szczegół, ale potrafi uratować życie!


Udostępnij


BRAK KOMENTARZY


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Podobne artykuły